Neden Cam Balkon
Buradasınız: Anasayfa / Blog
5 Eylül 2019, Perşembe
NEDEN CAM BALKON
ugünkü yazımızda kapalı balkonların avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyen bir derleme hazırladık. Tamamı ülkemizden firmalar tarafından gerçekleştirilmiş kapalı balkon fotoğraflarından oluşan bu derlememiz, farklı balkon kapatma sistemlerini görmenizi de sağlayacak.
NEDEN CAM BALKON

Evinizde yer alan açık balkonları kapatarak daha fazla kapalı yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Pencereler ve balkon detayları uyumlu olduğunda muhteşem bir dekorasyon yapmış olursunuz. Kapalı balkon uygulamalarında genel olarak iç dekorasyon uyumu ön planda tutulur. Özellikle balkon camlarını renkli seçmek veya filmli camlar kullanmak güneş ışığının dekorasyon estetiğine zarar vermesini önler. Renkli cam balkon karanlık olur mu diye düşünüyorsanız gönlünüz rahat olsun. Kapalı balkon modelleri için özel olarak üretilen renkli camlar hem güneş ışıklarından sizi korur hem de dış cephenizin görselliğine katkı sağlar.

Kapalı balkon uygulamaları, balkonların yanı sıra teraslar içinde uygulanmaktadır. Terasların profesyonel bir şekilde kapatılması ve yaşam alanlarına dahil edilmesi oldukça popüler uygulamalar arasında yer almaktadır. Teras ile ilgili olarak profesyonellerden destek alabilir, cam balkon örnekleri gibi uygulamaların terasınıza yapılmasını sağlayabilirsiniz. Renkli cam balkon karanlık olur mu sorusu teras uygulamasında da aklınıza gelebilir. Renkli camlar evinizi daha görsel hale getiren unsurlar olduğu için teraslarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balkon ve terasları yılın dört mevsimi boyunca kullanma imkanı yaratan kapalı cam sistemleri, genel olarak oturma odasından ibaret olan ortak yaşam alanlarımızı genişleterek, alternatif mekanların oluşmasını da sağlıyor. Soğuk ve yağışlı mevsimlerde tamamen kapatılarak iç mekan haline dönen kapalı balkonlar, sundukları kesintisiz görünümden dolayı dış mekan izlenimi yaratarak açık havada oturuyormuş hissi veriyor. Günümüzde yeni inşa edilen birçok lüks apartmanlarda, kapatılabilir balkon sistemleri opsiyonel olarak bizzat inşaatı firması tarafından sunuluyor. 

Bugünkü yazımızda kapalı balkonların avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyen bir derleme hazırladık. Tamamı ülkemizden firmalar tarafından gerçekleştirilmiş kapalı balkon fotoğraflarından oluşan bu derlememiz, farklı balkon kapatma sistemlerini görmenizi de sağlayacak.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın